Küsi Peaasi.ee nõustajalt!

Korduma Kippuvad Küsimused

Sisselogimisega ja registreerumisega seotud küsimused

Miks ma pean üldse registreeruma?
Võimalik, et sa ei peagi. See on foorumi haldajate otsustada, kas nad lasevad postitada ilma registreerimiseta või pead ikkagi looma konto. Siiski; registreerumine annab sulle mitmeid lisa võimalusi juurde, mida tavalistel külalistel ei ole - näiteks: avatari lisamine, privaatsõnumite saatmine, e-kirjad, gruppidega liitumine jpm veelgi. Registreerumine võtab kõigest mõne minuti, seega on soovituslik omale konto teha.
Üles
Mida tähendab COPPA?
Kuna me tunneme muret laste online - turvalisuse pärast, siis täidame me 1998.a. laste online turvalisuse kaitse seadust. COPPA ja sellega kaasneva FTC regulatsiooniga kehtestatakse USA föderaalseadus, mis kaitseb alla 13 aasta vanuste laste privaatsust. Meie veebileht ei ole ette nähtud alla 13 aasta vanustelt lastelt andmete väljameelitamiseks ning meie kodulehed on üles ehitatud nii, et blokeerida andmete teadlik vastuvõtt alla 13 aasta vanustelt lastelt alati, kui nõutakse vanusandmeid.
Üles
Miks ma ei saa registreeruda?
On võimalik, et foorumi omanik on blokeerinud su IP aadressi või kasutajanime, millega üritasid registreeruda. Omanik võib olla keelustanud üldse uute kasutajate registreerimise. Võta ühendust foorum administraatoriga, et saada abi.
Üles
Ma registreerusin, aga ei saa sisse logida!
Kõigepealt kontrolli oma kasutajanime ja parooli. Kui need on kindlasti õiged, siis järgmiseks võib-olla kaks põhjust. Esimene põhjus võib-olla see, et registreerusid COPPA tingimustega. See tähendab kui Sa vajutasid linki registreerumisel, et oled alla 13. aasta vana, siis pead järgima Sulle saadetuid juhiseid. Teine põhjus võib olla aga see, et mõned foorumid nõuavad uutelt registreerumistelt, kas kasutajalt endalt e-kirja teel või siis foorumi administraatorilt. Kui foorumi registreerumine on läbi kasutaja poolse kinnituse, siis oled saanud oma e-postiaadressile kirja, ning järgi sealseid juhiseid. Kui sa ei ole kirja saanud siis võimalik, et oled pannud registreerumisel vigase e-postiaadressi või e-kiri on läinud läbi e-posti filtri rämpspost kirjade kausta. Kui sa oled täiesti kindel, et oled pannud õige e-postiaadressi, ning ikka ei ole tulnud sulle kinnituskirja, siis palun võta ühendust foorumi administraatoriga.
Üles
Miks ma ei saa sisse logida?
Sellel probleemil on mitmeid võimalikke põhjusi. Esiteks ole kindel, et sisestasid kasutajanime ja parooli korrektselt. Kui on korrektsed, võta ühendust foorumi administraatoriga, et teada saada, kas oled saanud keelu foorumile. Ka on võimalik, et omanikul on veebiserveri konfiguratsioonis viga ja ta peab selle ise lahendama.
Üles
Kunagi ammu liitusin, aga nüüd ei saa enam sisse?!
Kõigepealt kontrolli oma kasutajanime ja paroole. Teine võimalus on, et administraator on su konto kustutanud. Foorumitel on tavaks kustutada ebaaktiivseid kasutajaid, et vähendada andmebaasi suurust. Kui sinu kasutajakonto on kustutatud, siis proovi on järgneval korral rohkem aktiivsem, ning võtta rohkem osa vestlustest.
Üles
Kaotasin parooli!
Ära muretse! Parooli ei saa küll taastada, aga selle saab lihtsasi lähtestada. Parooli lähtestamiseks, palun külasta sisselogimise lehekülge, ning vajuta linki nimega Ma unustasin oma parooli. Jälgi järgnevaid juhiseid ja peaksidki taas saama sisse logida foorumile.
Siiski, kui teil ei ole võimalik oma parooli lähtestada, siis palun võta ühendust foorumi administraatoriga.
Üles
Miks mind automaatselt välja logitakse?
Kui sa ei märgi Logi mind sisse automaatselt igal külastusel kasti, siis sa jääd sisselogituks ainult foorumi kasutamise ajaks. Kui tahad alati sisse logitud olla, märgi see kastike sisselogimisel. Seda ei ole soovitatav teha avalikes arvutites. Kui sa ei näe seda kastikest, on administraator selle keelanud.
Üles
Mida teeb link nimega “Kustuta kõik foorumi küpsised”?
“Kustuta kõik foorumi küpsised” link kustutab kõik andmed, mida phpBB on saatnud sinu arvutisse, näiteks hoida meeles kasutajanime ja parooli. Kui sul esineb sisselogimises või väljalogimises probleeme, siis võib see link Sind aidata.
Üles

Kasutaja eelistused ja seaded

Kuidas saan ma oma seadeid muuta?
Kui oled registreeritud kasutaja, siis sinu seaded on salvestatud andmebaasi. Et neid muuta, mine Kasutaja Juhtpaneeli (KJP); Linki KJP lehele näeb tavaliselt, kui vajutada oma kasutajanimel - üleval foorumi päises. Seal saad muuta kõiki seadeid ja eelistusi.
Üles
Kuidas ma saan peita oma kasutajanime foorumilolijate nimekirjast?
Minnes Kasutaja Juhtpaneeli (KJP) ja sealt valides “Foorumi seaded”, leiad valiku Peida mu foorumil olek. Kui aktiveerid selle, siis näevad sind ainult administraatorid, moderaatorid ja sa ise. Statistikas Sind loendatakse kui varjatud kasutaja.
Üles
Ajad on valed!
Tõenäoliselt on ajad õiged, aga sa oled lihtsalt teises ajavööndis. Sellisel juhul mine Kasutaja Juhtpaneel (KJP) ja muuda ajavöönd omale sobivamaks, näiteks: Tallinn, London, Pariis, New York, Sydney jne. Palun pane tähele, et ajatsooni muutmiseks, nagu ka muude seadete muutmiseks, pead olema registreeritud kasutaja. Kui sa ei ole registreeritud kasutaja, siis ehk on nüüd õige aeg luua omale konto.
Üles
Muutsin oma ajatsooni, aga ajad on ikka valed!
Sellisel juhul on tõenäoliselt tegemist suveajale üleminekuga. Teatud kuudel võivad esineda selle tõttu väiksed nihked kellaajas. Palun teavita probleemist administraatorit.
Üles
Minu emakeelt ei ole nimekirjas!
Tõenäoliselt ei installeerinud administraator seda keelt või ei ole keegi seda veel tõlkinud. Võta ühendust foorumi administraatoriga ja palu, kas oleks võimalik antud keelefail paigaldada foorumile. Kui antud keelefaili ei eksisteeri, siis võid ka ise luua uue tõlke phpBB foorumile. Rohkemat informatsiooni kuidas tõlkida phpBB tarkvara leiad phpBB® ametlikult veebilehelt.
Üles
Kuidas ma panen kasutajanime juurde omale pildi?
Kasutajanime juures saab olla kaks pilti. Esimene on seotud tiitliga ja selle määrab administraator. Teine on avatar ja selle saad ise panna Juhtpaneeli alt (kui avataride kasutamine pole foorumis keelatud).
Üles
Kuidas ma saan lisada avatari?
Sinu kasutaja juhtpaneeli “Profiili” lehel saad kasutada ühte neljast meetodist, et lisada omale avataripilt: Gravatar, Gallery, mujalt veebilehelt või laadides üles. Samuti foorumi administraatorid saavad ise otsustada, kas nad lubavad avatare ja millisel viisil nad lubavad. Kui sa ei saa kasutada avatare, siis võta ühendust foorumi administraatoriga..
Üles
Mis on mu tiitel ja kuidas ma seda muudan?
Tiitlid näitavad, mitu postitust oled teinud või identfitseerivad kindlaid kasutajaid, näiteks moderaatoreid ja administraatoreid. Enamasti ei saa tiitleid muuta, kuna need määrab administraator. Palun ära riku foorumit, tehes mõttetuid postitusi, et tiitlit kõrgemaks saada. Enamik foorumite administraatoreid seda ei kannata ja nad madaldavad su postituste arvu.
Üles
Kui ma vajutan kasutaja e-posti lingi peale, siis küsib foorum minult sisselogimise.
Ainult registreeritud kasutajad saavad foorumi kaudu e-maile saata. Ja sedagi ainult siis, kui administraator on selle võimaluse lubanud.
Üles

Postitamine

Kuidas ma saan teha foorumisse uue teema või vastata teemale?
Uue teema postitamiseks kasuta mingis alafoorumis vastavat nuppu "Uus teema". Vastuse lisamiseks teemasse, vajuta "Vasta" nuppu. Võimalik, et sul on esmalt vaja registreerida kasutajaks, et saaksid seda toimi. Nimekirja oma õigustest igas alafoorumis näed all olevas jaluses, näiteks: Sa saad teha uusi teemasid siin foorumis, Sa saad postitada siin foorumis manuseid, jne.
Üles
Kuidas ma muudan või kustutan postitusi?
Kui sa pole moderaator, saad sa kustutada ja muuta ainult oma postitusi. Muutmiseks kasuta postituse kõrval olevat nuppu. Kui keegi on su teatele vastanud, sa seda enam kustutada ei saa ja muutes tuleb teate alla kiri selle kohta, millal sa seda viimati muutsid. Moderaatorite muutmisest enamasti märki ei jää, kuid nad võivad selle omal soovil lisada.
Üles
Kuidas ma panen oma postitusele signatuuri juurde?
Et lisada signatuuri postitusele, pead kõigepealt selle sisestama Juhtpaneelis. Peale seda kui signatuur on loodud, siis postituse valikutes määrama valiku "Lisa signatuur".
Üles
Kuidas ma hääletuse teen?
Hääletuste tegemine on lihte - kui postitad teema (või muudad teema esimest postitust) peaksid nägema Hääletuse lisamine sakki, mis asub kirjutamisvälja all (kui seda ei näe, siis arvatavasti puuduvad sul õigused hääletuse algatamiseks). Peaksid sisestama hääletuse pealkirja ja vähemalt kaks vastusevarianti (selleks, et määrata vastusevarianti, sisesta see vastavale reale. Hääletusele saab ka määrata ajalimiidi, 0 tähendab piiramatut aega. Valikvastuste arv võib olla piiratud, selle määrab foorumi administraator.
Üles
Miks ma ei saa lisada hääletuse valikuid?
Hääletuse valikute limiidi määrab administraator. Kui tunned vajadust ületada seda limiiti, kontakteeru administraatoriga.
Üles
Kuidas ma muudan või kustutan hääletuse?
Hääletusi saab muuta, muutes esimest postitust. Kui keegi on juba hääletanud, saavad seda muuta ainult moderaatorid ja administraatorid.
Üles
Miks ma ei pääse alafoorumisse?
Mõndadesse alafoorumitesse on ligipääs ainult teatud kasutajatel või gruppidel. Võta ühendust administraatoriga, et saada ligipääs.
Üles
Miks ma ei saa lisada manuseid?
Manuste lisamine võib olla piiratud vaid mõnele foorumile, grupile või kasutajale eraldi. Võtta ühendust foorumi administraatoriga kui sa ei ole kindel, miks ei saa postitada manuseid.
Üles
Miks ma hoiatuse sain?
Igal administraatoril on oma saidil omad reeglid. Kui oled reeglit rikkunud, võid saada hoiatuse. See on administraatori otsus ja phpBB pole sellega seotud. Võta ühendust administraatoriga, kui sa ei tea, mille eest hoiatuse said.
Üles
Kuidas ma saan raporteerida postitusest?
Kui administraator on selle lubanud, saad raporteerida postituse paremas ülaääres oleva nupuga.
Üles
Milleks on “Salvesta” nupp postitamise juures?
See nupp lubab sul salvestada postituse seise. Et laadida mõni postituse seis, kasuta Kasutaja Juhtpaneel (KJP).
Üles
Miks peab mu postitust heaks kiitma?
Administraator võib olla määranud, et foorumis peab postituse enne avaldamist moderaator üle vaatama. Ka on võimalik, et administraator on pannud sind sellesse kasutajate gruppi, kelle postitusi peab enne avaldamist üle vaatama. Palun võta ühendust administraatoriga edasiste küsimuste jaoks.
Üles
Kuidas ma tõstatan oma teemat?
Vajutades “Tõstata teemat” linki teemat vaadates, saad sa "tõstatada" teema foorumi esimesele lehele. Kui sa seda linki ei näe, on see moodus ilmselt keelatud või tõstatamiste intervall on veel liiga väike. Samuti on võimalik teemat tõstatada sellele vastates, kuid jälgi foorumi reegleid seda tehes.
Üles

Vormindamine ja teemade tüübid

Mis on BBkood?
BBkood on kood, mis põhineb HTMLil ning mis on abiks postitamisel. Seda saab postitustes keelata. Täpsemad juhised saab lingilt postitamise lehel.
Üles
Kas ma HTMLi saan kasutada?
Ei. Siin foorumis ei ole võimalik postitada käske HTML'is. Enamus vormindamist saab ka BBkood abil teha.
Üles
Mis on emotikoni?
Emotikonid on väiksed pildikesed, mis aitavad sul postituses oma emotsioone väljendada. Neid saad teatesse lisada postitamise lehelt. Katsu nendega mitte liialdada. Administraator on võib-olla ka määranud emotikonide limiidi potituse kohta.
Üles
Kas ma saan pilte postitada?
Pilte saab postitusse kuvada, aga selleks peavad nad olema avalikus serveris, näiteks http://www.sinudomeen.ee/minu-pilt.gif. või sa pead need üles laadima siia lehele. Neid ei saa kuvada oma arvutist (kui see pole server) ja samuti parooliga kaitstud kohtadest. Piltide lisamiseks kasuta BBkood'i.
Üles
Mis on üldteadaanded?
Üldteadaanded sisaldavad tähtsat informatsiooni ja sa peaksid neid lugema. Nad ilmuvad iga foorumi päisesse ja juhtpaneeli. Üldteadaannete õigused määrab administraator.
Üles
Mis on teadeanded?
Teadeanded ilmuvad alafoorumis teiste postituste kohale ja sisaldavad tähtsat informatsiooni, mida sa peaksid lugema.
Üles
Mida tähendavad kleebisega märgitud teemad?
Kleepsud ilmuvad teadaannete all ja vaid esimesel lehel foorumis. Nad sisaldavad tihti tähtsat informatsiooni, mida sa peaksid lugema.
Üles
Mis on suletud teemad?
Suletud teemad on sellised teemad, kuhu kasutaja ei saa enam postitada. Teemasid võidakse sulgeda mitmetel põhjustel. Ka võid sa saada sulgeda omaenda teemasid, kui selleks on sul õigused.
Üles
Mis on teemaikoonid
Teemaikoonid on autori poolt valitud pildikesed, mis ilmuvad teema nime kõrval foorumis ja näitavad, mis sisuga teema on.
Üles

Kasutajate tiitlid ja grupid

Kes on administraatorid?
Administraatorid on auastmelt foorumis kõige kõrgemal. Nad saavad sättida foorumi väljanägemist ja seadeid ning määrata moderaatoreid. Neil võivad olla ka moderaatoriõigused kõigis alafoorumites.
Üles
Kes on moderaatorid?
Moderaatorite ülesanne on hoolitseda korra eest foorumis. Nad saavad kustutada, muuta ja liigutada teemasid.
Üles
Mis on kasutajagrupid?
Kasutajagrupid on võimalus liikmeid gruppidesse jagada. Üks inimene saab kuuluda mitmesse gruppi ning gruppidel saab olla eriõiguseid. Nii saab näiteks anda mõnele grupile õiguse mõnda alafoorumite kasutada, kuigi teised seda teha ei saa..
Üles
Kus on kasutajagrupid ja kuidas nendega liituda?
Olemasolevaid gruppe saad vaadata menüüst Kasutajagruppide alt. Seal saad ka oma liitumisavalduse esitada. Grupid võivad olla ka varjatud.
Üles
Kuidas kasutajagrupi moderaatoriks saada?
Kasutajagruppe loovad administraatorid. Kui oled huvitatud grupi loomisest, siis võta temaga ühendust.
Üles
Miks mõnede kasutajagruppide liikmete nimed on värvilised?
On võimalik, et administraator on määranud gruppidele omad värvid, et neid kergemini eristada.
Üles
Mis on “Vaikimisi grupp”?
Kui sa oled liige enamas kui ühes kasutajagrupis, on vaikimisi grupp see, millise grupi värvi sinu nimi ilmub ja mille tiitel sul profiilis on. Administraator on võib-olla lubanud sul vaikimisi gruppi muuta.
Üles
Mis on “Meeskond” link?
See lehekülg sisaldab infot, näiteks kes on administraatorid ja moderaatorid ning milliseid foorumeid nad haldavad.
Üles

Privaatsõnumid

Ma ei saa privaatsõnumeid saata!
Siin võib olla kolm põhjust; 1.) Sa ei ole registreerunud ja / või sisseloginud. 2.) Võimalik, et foorumi administraator on keelanud privaatsõnumite saatmise funktsiooni kogu foorumis. 3.) Samuti on võimalik ka see, et administraator on keelanud just Sinul saata privaatsõnumeid. Rohkema informatsiooni saamiseks tuleks pöörduda foorumi administraatori poole.
Üles
Ma saan soovimatuid privaatsõnumeid!
Saad blokeerida kasutajaid privaatsõnumid, kasutades reegleid. Kui saad privaatsõnumeid mingilt kindlalt kasutajalt, teavita administraatorit; Nemad võivad keelata sellel kasutajal sõnumite saatmise.
Üles
Sain rämpsposti ja/või solvava kirja foorumi vahendusel!
Meil on kahju kuulda seda, edasiseks tegevuseks saada foorumi administraatorile koopia kogu kirjast ja loodetavasti kasutab ta enda käsutuses olevaid meetmeid selle lõpetamiseks.
Üles

Sõbrad ja vaenlased

Mis on sõprade ja vaenlaste nimekiri?
Sa võid kasutada neid nimekirju, et saada parem ülevaade foorumi kasutajatest. Kasutajate, kes on su sõprade nimekirjas, foorumiloleku staatust näed oma juhtpaneelis ja seal saad ka neile kiiresti privaatsõnumi saata. Olenevalt stiilist on võimalik nende kasutajate postitusi ka esile tõsta. Kui lisad kasutaja vaenlaste nimekirja, peidetakse nende postitused.
Üles
Kuidas lisada või eemaldada kasutajaid nimekirjast?
Selleks on kaks moodust. Iga kasutaja profiilis on link ühte nimekirja lisamiseks. Lisaks saad ka juhtpaneelis nime sisestades lisada nimekirja. Saad samalt lehelt ka eemaldada.
Üles

Foorumitest otsimine

Kuidas saan otsida foorumist või foorumitest?
Sisesta sõna otsinguväljale teemas, foorumis või esilehel. Täiendatud otsingu saad teemas või foorumis "Täiendatud otsingu" linki vajutades.
Üles
Miks mu otsingul pole vasteid?
Su otsing oli ilmselt liiga ebamäärane või sisaldas palju tihtikasutatavaid (nt. "ja" või "ei") sõnu.
Üles
Miks saan ma otsingu vastuseks tühja lehe?
Sinu otsingul oli veebiserveri jaoks liiga palju vasteid. Kasutaja “täiendatud otsing” funktsiooni, et olla rohkem täpsem.
Üles
Kuidas ma otsin kasutajaid?
Vajuta “Liikmed” ja siis “Leia kasutaja” linki.
Üles
Kuidas ma leian omaenda postitused või teemad?
Enda postitusi saad sa vaadata, kui vajutad lingil “Vaata oma postitusi”. Et leida oma teemasid, kasuta täiendatud otsingut ja määra valikud sobivaks.
Üles

Tellimused ja järjehoidjad

Mis vahe on tellimisel ja järjehoidjal?
Järjehoidja phpBB3's on peaaegu nagu järjehoidjad brauseris. Sind ei teavitata uuendusest, kuid saad tulla kiiresti teema juurde tagasi. Tellimise korral sind teavitatakse uuendusest teemas või foorumis sinu valitud viisil.
Üles
Kuidas ma saan lisada järjehoidjasse või tellida teemat?
Et lisada järjehoidjasse või tellida mõnda teemat, pead vajutama “Teema seaded” menüü linki otsingulahtri kõrval.
Vastates teemasse, kui seade “Teavita mind, kui keegi on vastanud teemasse” valik on valitud KJP-s samuti tellib automaatselt teema uuendused.
Üles
Kuidas ma tellin teemasid või foorumeid?
Et tellida foorumit, vajuta "Telli foorum" lingile. Et tellida teemat, vasta teemale, kui tellimise valik on valitud postituse seadetes või vajuta nuppu "Telli teema".
Üles
Kuidas ma eemaldan tellimusi?
Et eemaldada tellimusi, mine kasutaja juhtpaneeli (KJP), ning järgi edasisi juhiseid.
Üles

Manused

Millised manuse tüübid on siin foorumis lubatud?
Iga administraator võib määrata ise, milliseid tüüpe manuseid ta lubab ja milliseid mitte. Kui pole kindel, millised on lubatud, võta ühendust administraatoriga.
Üles
Kuidas ma leian oma manused?
Et leida nimekiri oma üleslaaditud manustest, mine kasutaja juhtpaneeli (KJP) ja järgi edasisi juhiseid.
Üles

phpBB küsimused

Kes kirjutas selle foorumitarkvara?
Selle foorumi (muutmata kujul) on tootnud, avaldanud ja õigustega kaitsnud phpBB Limited. Foorumitarkvara on väljalastud GNU Üldise Avaliku Litsentsi, versioon 2 (GPL-2.0) alusel ja on täiesti tasuta kasutatav kõigile. Rohkem informatsiooni phpBB kohta leiad phpBB.com veebilehelt.
Üles
Miks siin foorumis ei ole X võimalust?
Selle tarkvara on kirjutanud ja välja andnud phpBB Limited ™. Oma soove tulevaste versioonide suhtes saad avaldada phpBB.com phpBB Ideas Centre leheküljel, kus saad hääletada juba olemas olevate ideede eest, ning lisada oma.
Üles
Kellega ma ühendust võtan solvava materjali ja/või juriidilise küsimuse osas?
Iga administraatoriga võid kontakteeruda kes on “Meeskond” leheküljel välja toodud. Kui ikka ei saa vastust, võta ühendust domeeninime omanikuga (tee whois käsk) või kui foorum jookseb tasuta teenusel, võta ühendust teenuse pakkujaga. Palun pane tähele, phpBB grupil ei ole absoluutselt midagi pistmist nendes küsimustes ja teda ei saa vastutusele võtta. Ära võta ühendust nendega küsimuses, mis pole otseselt phpBB saidiga seotud. Kui siiski saadad neile sedasorti probleemi, võid mitte vastust saada.
Üles
Kuidas ma saan ühendust võtta foorumi administraatoriga?
Kõik kasutajad foorumil saavad kasutada funktsiooni “Kontakt” vormi, juhul kui see valik on lubatud foorumi administraatori poolt.
Registreeritud liikmetel on võimalik näha ka “Meeskond” linki.
Üles